Spraye i lakiery Lakiery samochodowe

Jak radzić sobie z plamami i rysami na karoserii?

Dla każdego prawdziwego kierowcy koszmarem spędzającym sen z oczu są różnego rodzaju przebarwienia, rysy i mikro wgniecenia na karoserii jego samochodu Niestety, nie da się ich uniknąć nawet przy bardzo oszczędnej eksploatacji auta.

Wystarczy bowiem, ażeby postało ono godzinę w deszczu o bardzo kwaśnym odczynie, o co na terenach przemysłowych nietrudno, aby na w miejscu, gdzie warstwa lakieru była zbyt cienka, zrobiła się brzydka plama. Albo uderzenie odpryskiem rozgrzanego asfaltu – dość częsty przypadek, szczególnie w okolicach nadkola.

Z przebarwieniami zazwyczaj można sobie poradzić, zwłaszcza jeśli szybko zareagujemy na problem. Na rynku jest sporo past i szamponów, które w większości wypadków będą nam w stanie pomóc. Gorzej jednak gdy mamy do czynienia z rysą, nawet niewielką, gdyż tutaj będziemy musieli zastosować nieco bardziej „zaawansowane” metody naprawcze. Spraye i lakiery.

Niektórzy boją się ich używać, gdyż uważają, że Lakiery w sprayu to półprodukty, nie umywające się do tych stosowanych w profesjonalnych warsztatach. To, oczywiście, nieprawda. Tego typu lakiery są bowiem pełnowartościowymi produktami, które spokojnie możemy użyć na masce naszego samochodu. Inna sprawa, że jeśli przy zakupie kierujemy się wyłącznie ceną i wybieramy wyrób jakiejś nieznanej firmy, to może nas spotkać przykra niespodzianka...

Nim przystąpimy do pozbywania się rysy, musimy się jeszcze zaopatrzyć w masę szpachlowa, którą wypełnimy wgniecenie, oraz papier ścierny o ziarnistości od 150 do 2000 do oczyszczenia powierzchni, którą będziemy lakierować. I to właściwie tyle. Reszta zależy już tylko wyłącznie od naszej zręczności.

Czyścimy zatem zarysowana powierzchnię, następnie przecieramy papierem ściernym, szpachlujemy, znowu papier ścierny i na koniec nakładamy lakiery samochodowe (lakier bazowy – farba i lakier bezbarwny). I gotowe. Banalna „reperacja”, za którą w warsztacie samochodowym moglibyśmy zapłacić nawet 500 zł.

 

 

Kontakt i Dojazd

Lakiernia Proszkowa PICASSO
ul. Struga 72
70-784 Szczecin
tel. 91 464 22 88
kom. 513 098 245
kom. 512 180 498

Mapa dojazdu...

Polecane Strony

Teraz na Stronie

Przebywa on-line 11 gości 
krd

freilacke
itw 
dupont 

Ukash Kart ukash

Ukash Kart ukash